Łazienka w piwnicy

Coraz częściej decydujemy się na aranżację piwnic w domach, kamienicach i innych budynkach jako przestrzeń do życia lub pracy. Niesie to za sobą problem z odprowadzaniem ścieków ponieważ pomieszczenia takie znajdują się zazwyczaj poniżej pionu kanalizacyjnego, a więc nie ma możliwości skutecznego odprowadzenia ścieków do niego.- instalacja kanalizacyjna zazwyczaj projektowana jest grawitacyjnie, a więc ścieki do kanalizacji spływają samodzielnie za pomocą systemu tur, które są instalowane ze spadkiem by ścieki spływały samodzielnie.

Jak więc poradzić sobie z problemem pomieszczenia znajdującego się poniżej pionu kanalizacyjnego?

Najprościej jest sięgnąć po pompę WC z rozdrabniaczem. Urządzenie te może być także znane pod nazwą rozdrabniacza, młynka WC, pompy sanitarnej lub przepompowni ścieków. Pompa WC ma za zadanie rozdrobnić ścieki do bardzo drobnej postaci i pod ciśnieniem unieść je za pomocą rur o małym przekroju i dostarczyć do kanalizacji by mogły zostać usunięte z budynku do sieci kanalizacyjnej, przydomowej oczyszczalni ścieków lub szamba.

Same urządzenia typu pompa rozdrabniająca zazwyczaj montuje się za muszlą toaletową (kompakt WC) i są estetycznie wykonane, a co najważniejsze z materiałów, które ułatwiają dbanie o czystość pomieszczeń. Można także zainstalować pompy przeznaczone do zabudowy (stelaż podtynkowy) i wtedy nie będzie widać urządzenia.

Warto zaznaczyć, że obsługa pomp WC jest z zasady automatyczna. Oznacza to, że pompa uruchamia się automatycznie w chwili gdy poziom ścieków osiągnie określoną objętość w zbiorniku urządzenia, a także automatycznie wyłączy się gdy ścieki zostaną opróżnione.

Czy montaż pompy WC w piwnicy jest trudny?

Absolutnie nie. Montaż pomp WC WatermanPro oraz Janson jest niezwykle prosty i może być wykonany samodzielnie przez każdego, kto posiada minimalne zdolności manualne i potrafi „majsterkować”. Nasze urządzenia dostarczamy zawsze z pełnym kompletem montażowym, a więc z niezbędnymi akcesoriami i zaworami zwrotnymi (jeżeli zawór nie jest wbudowany w pompę) by zaraz po zakupie urządzenia można było przystąpić do jego montażu. Oczywiście rury PVC z których wykonuje się instalację nie są dołączone do zestawu! W zależności od urządzenia i preferencji instalatora przekrój rur odpływowych waha się od 22mm do 44mm.

Czy pompa WC jest droga?

Ceny naszych urządzeń zaczynają się od około 400zł za pompę WC Janson Master600, a górna granica to nieco ponad 1000zł za model WatermanPro Multi. Zatem nie jest to znaczący wydatek w przekroju całej inwestycji, a w wielu przypadkach to inwestycja, która zwraca się w niezwykle szybkim czasie biorąc pod uwagę wzrost wartości nieruchomości, a także jej użytkowych walorów.

przed-lazienka-w-piwnicypo-lazienka-w-piwnicy

Polecane pompy

Welmen

Welmen

Welmen to producent pomp WC oraz rozdrabniaczy takich marek jak WatermanPro oraz Janson

Wszystkie artykuły