Pompa rozdrabniająca do WC

Waterman Pro ® Basic

Zobacz co wyróżnia Waterman Pro Basic:

Aluminiowa obudowa silnika

Perfect Knives System

Certyfikaty

Trzy wejścia

Zobacz jak wygląda Waterman Pro Basic

Dane techniczne:

Moc silnika:
600 W

Napięcie:
220-240V 50Hz

Max. wysokość tłoczenia:
6m

Max. odległość tłoczenia:
60m

Max. wydajność:
140 l/min

Max. temperatura wody:
50 °C

Waga:
9 kg

Max. poziom hałasu:
45 dB

Liczba wejść:
1x100mm, 2x40mm

Liczba wyjść:
1x40mm

Wymiary D/S/W:
50/19/27 cm

Załączanie/wyłączanie:
automatyczne

Do pompy podłączysz:

WC

Prysznic

Bidet

Umywalka

Wanna

Zlewozmywak

Pralka

Zmywarka

Prosta instalacja pompy (montaż)

Pompa rozdrabniająca, którą oferujemy jest wyposażona w pełen zestaw montażowy i nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy zaawansowanych umiejętności przy jej montażu. W komplecie znajdziecie Państwo:

 • Pompę rozdrabniającą Waterman Pro® Basic
 • Zaślepki
 • Nóżki
 • Instrukcję obsługi

Do instalacji pompy będziesz potrzebować:

 • Lista
 • Potrzebnych
 • Narzędzi

Zastosowanie pompy

Pompa rozdrabniająca Waterman Pro® Basic sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy zaaranżować łazienkę, pomieszczenie gospodarcze czy nawet kuchnię, a nie ma w danym miejscu bezpośredniego dojścia do kanalizacji. Doskonale sprawdza się w:

 • Domkach jednorodzinnych
 • Mieszkaniach dzielonych na apartamenty (w których chce się zapewnić gościom prywatną łazienkę, czy aneks kuchenny)
 • Pomieszczeniach gospodarczych
 • Domkach działkowych

Informacje o pompie:

Aluminiowa obudowa silnika to absolutna nowość w tym segmencie pompo rozdrabniaczy! Dotychczas stosowana w produktach serii PREMIUM trafia do urządzeń w przystępnej dla każdego cenie .Taka obudowa lepiej chroni komorę silnika nie tylko przed chemią, ale i temperaturą cieczy, którą pompa przesyła do kanalizacji, jak i temperaturę pracy silnika. Dzięki temu masz pewność, że praca będzie bezpieczna i nie wpłynie na trwałość silnika pompy.

Sześć noży tnących ! Jest to absolutnie optymalnie dobrana ilość noży, która zapewnia bezpieczne odprowadzanie ścieków, a także cięcie papieru i innych elementów. Warto jednak nadmienić, że w naszej pompie system tnący jest dopracowany do perfekcji dzięki wprowadzonemu systemowi, który nazwaliśmy „PERFECT KNIVES SYSTEM” – W dużym skrócie oznacza to stosowanie idealnie wyprofilowanych noży tnących, które tną, a nie mielą.

Certyfikaty. Dla jednych to tylko ozdobne logo, ale dla producenta szereg norm do spełnienia. I my te normy spełniamy. Możemy się poszczycić certyfikatami CE, ROHS, TUV, GS! Wbrew pozorom to wiele mówi o produkcie, ale i samym producencie! Kupując urządzenia z w/w certyfikatami masz pewność, że otrzymujesz wysokiej jakości, dopuszczony do obrotu w Polsce i na terenie całej Unii Europejskiej produkt spełniający surowe zasady.

Nie musisz wybierać które urządzenie sanitarne podłączysz! Nasza pompa ma aż trzy wejścia, a więc bez problemu urządzisz łazienkę i bez żadnych obaw podłączysz kompakt WC, prysznic/wannę oraz umywalkę. Oczywiście konfiguracja podłączeń jest dowolna i z Master 600 możesz urządzisz pralnię, kuchnię lub dowolne inne pomieszczenie wymagające odpływów sanitarnych, a nie mające bezpośredniego dostępu do pionu kanalizacyjnego.

Waterman Pro Basic vs konkurencja:

Obudowa silnika wykonana jest z aluminium. Pozwala to nie tylko na cichszą pracę silnika, ale przede wszystkim nie ma obaw o przegrzanie się silnika ! Oczywiście też przedłuża trwałość silnika ! Pamiętaj, że silnik to „serce” pompy.

Technologia wykonania gumowego zbiornika użyta w pompie Master 600 znana jest z pomp z segmentu PREMIUM – Zbiornik jest zszywany, a nie klejony! Jaka jest różnica? Klejony pod wpływem temperatury „lubi” się rozkleić, a przez to komora staje się nieszczelna. W pompie Master 600 ten problem nie występuje!

Zintegrowany zawór zwrotny profesjonalnej jakości – W naszej pompie Master 600 to kolejny element, który przeważnie montowany jest w dużo droższych pompach klasy PREMIUM. Jednak u nas dostaniecie taki zawór w standardzie. Co istotne? Nie jest to gumowy zawór, który jest dość awaryjnym elementem i należy go montować oddzielnie.

Z wielu powodów czujnik ciśnienia może ulec awarii. Skoro jest to element, który możemy nazwać piętą Achillesową pompo rozdrabniaczy to… musimy zadbać o to by jego wymiana była maksymalnie prosta i nie wymagała odłączania całego urządzenia. Tak właśnie jest z Master 600 – Wymiana jest uproszczona do minimum i nie wymaga rozłączania całej pompy (odłączania dopływów, odpływów i demontażu całej obudowy)

Znasz powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach? Idealnie sprawdza się ono w przypadku pompo rozdrabniaczy! Element,który mógłby się wydawać jako najmniej istotny może być ważniejszy niż Ci się wydaje, a mowa o GUMOWYCH, PRZYKRĘCANYCH NÓŻKACH, a nie plastikowych, nakładanych. Podstawa pompy MUSI być stabilna, a tylko taki zestaw daje 100% gwarancję, że pompa będzie pracować cicho i zawsze będzie na swoim miejscu.

Obudowa silnika wykonana jest z PVC, a przy intensywnej pracy silnik podatny jest na przegrzanie się. Wyobraź sobie co by się działo w domu podczas wizyty gości… może lepiej jednak sobie nie wyobrażaj i wybierz NASZĄ pompę !

Najczęściej stosowanym zbiornikiem jest wcześniej już wspomniany zbiornik klejony. Mogłoby się wydawać, że to bardzo dobry pomysł, ale… tak nie jest. Klej nie daje takiej trwałości jak guma zszywana specjalną technologią. Jeżeli więc nie chcesz narażać się na przeciekający zbiornik to… wybierz Master 600.

Gumowy, dodatkowy element, który bywa bardzo zawodny, a powracające ścieki będą powodować załączanie pompy i jej niepotrzebną eksploatację. To nie tylko koszt energii, ale zużycie pompy. Jeżeli więc cenisz sobie jakość i trwałość zakupionego urządzenia to wybierzesz nasz produkt. Nie chcesz chyba by pompa załączała się kilkukrotnie w środku nocy?

Czujnik ciśnienia ( presostat) w pompach naszej konkurencji jest przeważnie zamontowany w sposób uniemożliwiający jego wymianę bez deinstalacji całej pompy. To dość czasochłonny proces, który niesie za sobą spore ryzyko rozszczelnienia wielu elementów pompy… Po co ryzykować przy wiedzy, że ten element pompy jest najbardziej awaryjny? Wybierz Master600 i uwolnij się od takich problemów! Naprawdę warto!

Plastikowe, nakładane nóżki pompy, które lubią się przemieścić. Pytasz się: No i co z tego? Otóż pompa,która zostanie pozbawiona stabilności stanie się ogromnym zagrożeniem! Wyobraź sobie, że wpływy, a także odpływ stają się nieszczelne ze względu na przemieszczenia pompy, a ścieki wydostają się na zewnątrz pompy… Po co Ci remont pomieszczeń, a może i więcej niż całego poziomu nieruchomości?

Producent:

Welmen Sp. z o.o.
ul. Wspólna 63B
00-687 Warszawa
NIP: 123 140 13 20

Rayalty by Kruger:

Armatura